Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

۱۸:۱۶ دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
» طرح مولدهای مقیاس کوچک » اخبار » طرح های CHP برنده جایزه محیط زیست در سال 2010
طرح های CHP برنده جایزه محیط زیست در سال 2010 [ ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ]
آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده امریکا (EPA) در راستای عملکرد خود در برنامه \"همکاری در تولید همزمان برق و حرارت\"، جایزه ستاره انرژی (Energy Star) را به چهار نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت با کیفیت بالا در آن کشور اهدا کرد. برنامه \"همکاری در تولید همزمان برق و حرارت\"، برنامه ای است که بمنظور کاهش اثرات زیست محیطی تولید انرژی الکتریکی با گسترش استفاده از سیستمهای CHP اجرا می شود. مخاطبان این برنامه شامل مصرف کنندگان انرژی، صنعتCHP، دولت های محلی و سراسری و سایر انجمن های انرژی پاک می باشند تا در راستای گسترش پروژه های جدید و افزایش سود اقتصادی و زیست محیطی اقدام نمایند. برندگان این جوایز عبارتند از:

1- نیروگاه تولید همزمان زندان بریج واتر
این مجتمع مشتمل بر 7000 متر مربع فضای مسکونی و اداری در زمینی به مساحت 3800 هکتار می باشد. در سال 2006، دپارتمان اصلاح ایالت ماساچوست اقدام به نصب سیستم CHP با ظرفیت 1500 کیلووات برای مجموعه و حدود 2000 نفر ازساکنین و زندانیان حاضر در آن نمود.
این سیستم شامل یک توربین احتراقی مدل کاوازاکی با سوخت گاز طبیعی است که حدود 80 درصد از نیاز الکتریکی سالانه مجموعه را تولید می کند. با استفاده از مشعلهای کاوازاکیxonon، میزان تولید NOX بدون نیاز به تجهیزات کنترلی اضافی در حد قابل قبولی از نظر استانداردهای آلایندگی قرار دارد. از سوی دیگر، گرمای تلف شده توربین نیز برای تولید بخار مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد مناسب این سیستم CHP این امکان را برای مجموعه فراهم نموده است که دیزل ژنراتور خود را از مدار خارج نماید.
سیستم CHP نصب شده دارای راندمانی در حدود 67% بوده و بمیزان 17 درصد سوخت کمتری نسبت به سیستمهای رایج مجزای تولید حرارت و استفاده از برق شبکه مصرف می کند.

2- مرکز انرژی کارویل
این مرکز که در لس آنجلس قرار دارد ظرفیت تولید 500 مگاوات برق جهت فروش از طریق شبکه های محلی را دارد. به عنوان یک سیستم CHP با دو توربین احتراقی مدل جنرال الکتریک (GE) با سوخت گاز طبیعی، در مرکز انرژی کارویل حرارت بازیابی شده به میزان حدود 190000 کیلوگرم بر ساعت بخار با فشار بالا بمنظور تولید استایرن و پلی استایرن در کارخانه ای در مجاورت این مرکز مورد استفاده قرار می گیرد.
راندمان عملکردی سیستم حدود 57% بوده و استفاده از تولید همزمان برق و حرارت، میزان سوخت مصرفی مجموعه نسبت به شرایط تولید حرارت در محل مصرف و خرید جداگانه برق از شبکه را حدود 31% کاهش داده است.3- سیستم CHP مزارع پترسون
این مزارع که دارای 1000 راس گاو و گوساله شیرده می باشد در 1000 هکتار زمین در نیویورک قرار دارد. بمنظور تولید برق و حرارت، در سال 2005 یک سیستم CHP برای این مجموعه نصب گردید. این سیستم 200 کیلووات برق را از طریق احتراق سوخت بیوگاز در موتور احتراق داخلی مدل کاترپیلار تولید می کند. بیوگاز مورد استفاده، از یک واحد لبنی تولیدکننده روزانه حدود 50000 گالن کود حیوانی و تلفات غذایی ناشی از تولید پنیر خامه ای بمیزان روزانه 15000 گالن می باشد تامین می شود. حرارت بازیابی شده در سیستم CHP برای تنظیم دمای واحد مورد استفاده قرار می گیرد. برق اضافی تولید شده توسط سیستم به شبکه برق محلی فروخته می شود.
راندمان این سیستم حدود 58 درصد بوده و استفاده از سیستم CHP موجب کاهش 6 درصدی مصرف سوخت نسبت به شرایط رایج تولید محلی حرارت و خرید برق از شبکه شده است.

4- نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت خیابان پنجم 771
این نیروگاه که در بازاری در نیویورک قرار دارد با استفاده از یک سیستم CHP با ظرفیت 6/1 مگاوات که براساس یک موتور احتراق داخلی کاترپیلار طراحی شده است، بیش از 60 درصد نیازهای الکتریکی و حرارتی مصرفی بازار را تامین می کند. این سیستم CHP با سوخت گاز طبیعی تحت حمایت NYSEDRA و با بهره برداری توسط شرکت Endurant Energy نخستین نوع سیستمهای تولید همزمان برق و حرارت است که به صورت سنکرون به شبکه برق شهری متصل شده است.
این نیروگاه شامل دو ژنراتور 800 کیلوواتی مدل G3316A گازسوز می باشد. راندمان مجموعه حدود 77 درصد بوده و سیستم CHP مصرف سوخت را حدود 33% کاهش داده است.


ورود به سیستم تجمیع اطلاعات
واحد جلب مشارکت:
نام کاربری:
کلمه عبور:


* برای استفاده بدون اشکال از سیستم لازم است از مرورگر FireFox استفاده کنید.